Genel, Hediye Önerileri

Rakı Bardağı Baskı Yöntemleri

raki-bardagi-baski-yontemleri

Rakı bardağı baskı yapmak, diğer baskılı ürünlere göre daha maliyetli ve zordur. Piyasa satış fiyatı ve kadeh maliyetlerini göz önüne alırsak, e-ticaret yapanların çokta tercih ettiği bir ürün değildir. Yine de bu ürünü pazarlamak isterseniz, aşağıdaki yöntemleri ve materyalleri kullanabilirsiniz.

Kişiye özel rakı kadehleri

Rakı Bardağı Baskı Yapma Yöntemleri

Kadehlere baskı yapmak için farklı bir kaç yöntem vardır. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler şunlardır;

  • Süblimasyon baskı (Transfer baskı)
  • Lazer baskı
  • Dijital baskı
  • Serigrafi baskı

Rakı bardağı fiyatları

Rakı Kadehlerine Baskı Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

  • Süblimasyon baskı: Oldukça eski ve alternatifleri çoğalan bir baskı tekniğidir. Bu tekniğe halk arasında “Transfer Baskı” tekniği de denilmektedir. Uygulama sırasında en çok materyale ihtiyaç duyulan baskı yöntemidir. Kağıt, boya, yazıcı, pres gibi bir çok makine ve teçhizata ihtiyaç duyulur.
  • Lazer baskı: Kazıma yöntemi ile yapılan baskı yöntemidir. Diğer yöntemlere göre daha endüstriyel makinelerle yapılan tekniktir. Cam, metal veya ahşap tabakaları kazıyarak baskılı alan oluşturur. Makine teçhizat için ayrılması gereken alan nedeniyle, çok tercih edilen bir yöntem değildir.
  • Dijital baskı: Bir çok ürüne aynı anda baskı yapabilme avantajı sağlar. Baskı tekniğini kullanabilmek için gerekli olan makine sistemi, diğer yöntemlere göre çok daha pahalıdır. Maliyet açısından oldukça yüksek bir yöntemdir. Maliyeti nedeniyle çok tercih edilen bir yöntem değildir.
  • Serigrafi baskı: Bu baskı tekniği, diğer baskı tekniklerine göre en eski yöntemdir. Çok renkli baskı almanın en zor olduğu yöntemdir. Tüm bu yöntemler arasında en meşakkatli yöntem serigrafi baskı tekniğidir. Yine tüm bu teknikler arasında en kalıcı ve en kaliteli teknik serigrafi tekniği olmaktadır. Bu yöntemi kullananların, diğer yöntemlere göre daha fazla ustalık becerisine sahip olması gerekir.

Baskılı Rakı Bardaklarının Özellikleri

Kadehlerin kendi maliyetleri, diğer ürünlere göre daha yüksektir. Üzerine birde kargo aşamasında kırılmalara karşı alınan tedbirler eklenmektedir. Bu nedenle bir çok firma tarafından üretimi ve satışı yapılmamaktadır. Baskı maliyeti, kadeh maliyeti, kargo maliyeti dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

Rakı kadehleri satın almak için hemen mağazamıza göz atabilirsiniz. Hediyeprensi.com adresi üzerinden kişiye özel yazılı, isimli ve resimli bardaklar satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir